Kategorie
Ciekawostki Samochody Elektryczne

30 Letni Samochód Elektryczny od OPLA

Mam dziwne wrażenie, że rok 2020 to czas w którym „Samochód Elektryczny” jest tematem numer jeden w branży motoryzacyjnej. Wcześniej dużo mówiło się o samochodach elektrycznych, ale to właśnie teraz firmy prześcigają się w prezentacji kolejnych modeli samochodów .  Jesteś sceptykiem elektromobilności? mam dla ciebie złą wiadomość – „twój sąsiad już myśli o samochodzie elektrycznym”.

Ale czy mieliście pojęcie że 30 lat temu marka OPEL miała już pierwszy miejski samochód elektryczny !
Opel Kadett Impuls I wyjechał na ulice Berlina jako prototyp. Pojazd powstał we współpracy z największym wówczas niemieckim dostawcą energii elektrycznej RWE , firmą która w tamtym czasie mocno wspierała energię jądrową i węglową.

Opel Kadett Impuls I

Opel Kadett Impuls I – technologia która wyprzedził swoje czasy?

Kadett Impuls I napędzany był silnikiem prądu stałego 100 V o mocy 16 kilowatów (22 KM). Energia jest była magazynowana w akumulatorach niklowo-kadmowych o łącznej pojemności 14,3 kilowatogodzin. Akumulatory ważyły łącznie 310 kilogramów i miały pojemność 170 litrów. Niektóre akumulatory wysokiego napięcia znajdowały się w komorze silnika, inne pod bagażnikiem. Cały samochód ważył zaledwie tonę!

Opel Kadett Impuls I

Przyspieszenie, Prędkość Maksymalna, Zasięg

Kadett Impuls I przyspieszał do 50 km / h w ciągu 10 sekund ,a jego prędkość maksymalna wynosiła 100 km / h. UWAGA – Projekt obejmował możliwość odzyskiwania energii podczas hamowania –  niestety nie udało mi się znaleźć informacji o realizacji tego założenia.

Zasięg w samochodach elektrycznych budzi najwięcej emocji. W samochodzie elektrycznym Opla z przed 30 lat wynosił około 80 kilometrów, a Opel twierdzi, że czas ładowania to pięć godzin.

Opel Kadett Impuls I

Przed Kadett-em Impuls I Opel opracował jeszcze w 1968 roku model Kadett B Stir-Lec I jako seryjną hybrydę. Energię elektryczną magazynowało tutaj 14 akumulatorów ołowiowo-kwasowych. W 1971 roku Opel dodał również model elektrycznego OPLA GT.

ZOBACZ TEŻ>>> Samochód Elektryczny od Producenta odkurzaczy

W 2020 roku możemy kupić „pra – pra wnuka” Opla Kadett-a kórym jest Corsa-E seryjny samochód elektryczny”

Przyspiesza do 100 km / h w 8,1 sekundy i pokonuje około 337 kilometrów na jednym ładowaniu.
Nowa Corsa jest z pewnością ziszczeniem marzeń o elektromobilności inżynierów, którzy kilkadziesiąt lat temu swoją wizją wyprzedzili swoje czasy.

Opel Kadett Impuls I

>> NAJLEPSZE CENY i OFERTY na OPLA <<<

Najnowsze

McLaren F1

McLaren ujawnia malowanie Gulf Oil dla swojego samochodu 2021 Monaco GP F1

17 maja, 2021
VW Logo

Uwaga – VW Najbardziej zadłużoną firmą świata !

24 lipca, 2020

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji. CEO serwisu Camproad.

To musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji