Kategorie
Aktualności Ciekawostki

Apple CarKey otwórz i uruchom auto za pomocą telefonu.

Apple za pomocą CarKey chce, aby najnowszy iPhone zastąpił kluczyk w samochodzie. Ogłoszona na Światowej Konferencji Deweloperskiej firmy wraz z litanią innych nowych aktualizacji iPhone’a, nowa funkcja CarKey pozwoli użytkownikom otworzyć samochód, uruchomić silnik i odjechać bez tradycyjnego klucza samochodowego.

Gigant technologiczny nawiązał współpracę z BMW, aby wprowadzić funkcję CarKey w nowej serii 5, zachęcając użytkowników do pobrania aplikacji kluczy cyfrowych i sparowania telefonu z samochodem.

Telefon będzie odblokowywany za pomocą technologii NFC (Near Field Communication) w momencie zbliżenia urządzenia do klamki samochodu. Nowa funkcja w iPhone komunikuje się z systemem bezpieczeństwa pojazdu i umożliwia dostęp po autoryzacji.

otwieranie auta telefonem apple carkey
Nowe BMW Seria 5

Użytkownicy mogą następnie wskoczyć do środka, trzymać telefon w kieszeni i uruchomić samochód za pomocą przycisku start w samochodzie.

Dostęp do klucza cyfrowego będzie mógł być współdzielony z pięcioma członkami rodziny lub np.pracownikami w firmie. Dostęp do klucza będzie mógł być wysłany za pomocą iMessage. Aplikacja może również służyć do nakładania ograniczeń, takich jak czas, jaki użytkownik może prowadzić samochód.

Apple współpracuje obecnie z grupami branżowymi nad rozwinięciem technologii aby oferować ją we współpracy z różnymi markami samochodów. Dodatkowo opracowuje technologię ultraszerokopasmową umożliwiającą odblokowywanie i blokowanie samochodu z większej odległości.

Apple CarKey

Osobiście czekam na tą technologię. Ciągle mam problem ze znalezieniem kluczy do samochodu. Dodatkowo możliwość współdzielenia klucza z 5 osobami np. w firmie i nakładanie ograniczeń w użytkowaniu brzmi świetnie. Już oczami wyobraźni widzę jak z drugiej części świata mogę chwilowo udostępnić samochód innej osobie np. po to aby dowiozła auto np. na serwis. Możliwości jest sporo. Trzymam kciuki za Apple CarKey, i mam nadzieję że technologia będzie dostępna również w innych samochodach – nie tylko BMW.

Najnowsze

McLaren F1

McLaren ujawnia malowanie Gulf Oil dla swojego samochodu 2021 Monaco GP F1

17 maja, 2021
VW Logo

Uwaga – VW Najbardziej zadłużoną firmą świata !

24 lipca, 2020

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji. CEO serwisu Camproad.

To musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji