Kategorie
Aktualności Zapowiedzi

Ciężarówka SEMi od TESLA coraz bliżej ?

Elektryczny tir Tesla Semi został pierwotnie zaprezentowany w 2017 roku z planem wejścia na rynek do końca 2019 roku. Wtedy opóźniono go do 2020 roku, a kiedy ten nadszedł, premiera SEMI została przeniesiona na 2021, a teraz ponoć ten ciągnik siodłowy otrzymał zielone światło do produkcji seryjnej.

Ciężarówka TESLA SEMI z zielonym światłem od Elona Muska

Tesla Semi

W nowym e-mailu do pracowników Tesli Elon Musk napisał, że nadszedł czas, aby rozpocząć masową produkcję w pełni elektrycznych ciężarówek Tesla Semi. Wiadomość wyciekła za sprawą serwisu Reuters, oraz późiejszym Tweecie Elona Muska w którym to potwierdził.

Tesla Semi dotychczas była produkowana w ograniczonym zakresie, co pozwoliło ulepszyć wiele aspektów projektu. Tesla była zajęta innymi projektami, ale teraz wydaje się, że jest to właściwy moment na przypomnienie sobie o Semi, jako że na rynku działają inne firmy z aspiracjami na podbicie rynku elektrycznych tirów. Wśród nich wyróżnia się zwłaszcza jedna – Nikola Motor.

Tesla Semi i Nicola One

Imponujący zasięg Tesla Semi

Elon Musk wyjawił również, że zarówno akumulatory, jak i układy napędowe będą produkowane w Tesla Gigafactory w Nevadzie. Jak Tesla Semi już powstanie, zaoferuje do 804 km zasięgu, będzie napędzana czterema niezależnymi silnikami elektrycznymi na tylnych osiach i z ładunkiem ponad 36 ton rozpędzi się do 96,5 km/h w 20 sekund.

Najnowsze

McLaren F1

McLaren ujawnia malowanie Gulf Oil dla swojego samochodu 2021 Monaco GP F1

17 maja, 2021
VW Logo

Uwaga – VW Najbardziej zadłużoną firmą świata !

24 lipca, 2020

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji. CEO serwisu Camproad.

To musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji