Kategorie
Auto w firmie Finansowanie

Co to jest Leasing Zwrotny ? – zobacz co musisz wiedzieć.

Leasing Operacyjny, Leasing finansowy te pojęcia zna większość przedsiębiorców. Coraz częściej jednak pada pytanie o Leasing Zwrotny.

Tradycyjnie postrzegany leasing to nic innego jak narzędzie do finansowania środków trwałych, przy maksymalnej optymalizacji podatkowej. Przez ostatnie lata był wykorzystywany przez przedsiębiorców, głównie poszukujących kosztów i narzędzia do optymalizacji podatkowej. Usługa bardzo popularna o czym świadczą coroczne dwu cyfrowe wzrosty dla branży leasingowej. Obecnie jednak coraz częściej na stronie PorownywarkaLeasingowa.pl pojawiają się zapytania o Leasing Zwrotny.

Leasing Zwrotny

Leasing zwrotny jest głównie sposobem na poprawienie finansowej sytuacji firmy – takim, który z pewnością warto rozważyć, jeżeli nasze przedsiębiorstwo zostało dotknięte przez kryzys gospodarczy. Leasing zwrotny (ang. sale and lease back) polega on na tym, że właściciel samochodu (lub innego przedmiotu leasingu) odsprzedaje firmie leasingowej ten samochód (za aktualną, rynkową cenę) i w tym samym momencie bierze ten samochód w leasing.

Co zyskuje firma odsprzedając samochód korzystając z  leasingu zwrotnego

Po sprzedaży auta firma otrzymuje znaczną ilość gotówki, którą może zainwestować lub odłożyć i nadal może korzystać z samochodu, ponieważ właśnie wzięła go w leasing. Jest to swego rodzaju kredyt, którego użycza leasingodawca, ponieważ kiedy umowa dobiegnie końca i właściciel zapłaci ostatnią ratę, samochód znów staje się jego własnością. Leasingobiorca uzyskuje jednorazowo zastrzyk gotówki trudnym dla niego okresie, ale nie traci swojego samochodu lub innego przedmiotu, który stać się może przedmiotem transakcji leasingowej.

>>Czy wiesz jak znaleźć TANI LEASING >>Kliknij TUTAJ<<

Jakie są zalety? Leasing Zwrotny – (inaczej: sale and lease back)

To rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy stracili płynność finansową lub pilnie potrzebują dodatkowych środków. Leasing zwrotny opłaca się tym, którzy nie chcą pozbywać się środków trwałych należących do firmy. Taka droga pozyskania kapitału ma wiele zalet:

• nie trzeba brać kredytu,

• kwotę można wykorzystać zgodnie ze swoimi preferencjami na bieżące wydatki lub wdrażanie innowacji i inwestowanie,

• pozwala firmie na dalsze działanie, mimo przejściowych problemów finansowych,

• firma nie traci dóbr materialnych i nadal może z nich korzystać.

• finansowanie to leasing z wszystkimi jego podatkowymi zaletami.

Leasing Zwrotny nie jest tylko rozwiązaniem dla przedsiębiorców w tarapatach. Małym firmom często brakuje środków na dynamiczny rozwój, mimo początkowego, obiecującego startu na rynku. Może się okazać, że zakupiliśmy maszynę do produkcji, ale nie jesteśmy w stanie produkować tyle towaru, ile moglibyśmy sprzedać, ponieważ brakuje nam mocy przerobowych – to sytuacja, w której możesz wykorzystać leasing zwrotny. Jeżeli jego przedmiotem zostanie pierwsza maszyna, otrzymujesz natychmiast środki do zakupu drugiej – obie mogą od razu pracować na Twój zysk!

Rodzaje Leasingu Zwrotnego

Leasing zwrotny techniczny – kiedy stałeś się właścicielem środka trwałego w ostatnich 6 do 9 miesięcy. Taka sytuacja ma często miejsce przy np. Zakupie samochodu z zagranicy, lub maszyny z krajów Azjatyckich gdzie firma leasingowa nie wzięła by na siebie ryzyka i kosztów importu, ale również ponowne sfinansowanie przedmiotu leasingu po wykupieniu go od poprzedniego leasingodawcy. W przypadku Leasingu Zwrotnego Technicznego transakcja przez analityka jest często traktowana na uproszczonych zasadach bez dogłębnej analizy sytuacji finansowej firmy.

Leasing zwrotny płynnościowy – kiedy jesteś właścicielem przedmiotu leasingu dłużej niż 6 -9 m-cy, a środki będę przeznaczone na poprawienie sytuacji finansowej firmy (płynność). W tym przypadku analitycy firmy leasingowej, bardziej szczegółowo badają ryzyko takiej transakcji – jednak dla potencjalnego leasingobiorcy nie jest to bardziej uciążliwe niż skorzystanie z kredytu bankowego.

 

PorownywarkaLeasingowa.pl

Najnowsze

McLaren F1

McLaren ujawnia malowanie Gulf Oil dla swojego samochodu 2021 Monaco GP F1

17 maja, 2021
VW Logo

Uwaga – VW Najbardziej zadłużoną firmą świata !

24 lipca, 2020

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji. CEO serwisu Camproad.

To musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji