Kategorie
Zapowiedzi

Elektryki na które czekam osobiście w 2020

Jeżeli jeszcze jest ktoś kto ma wątpliwości, że kwestią kilkunastu miesięcy jest fakt, że twój sąsiad kupi elektryka to powinien zobaczyć jakie nowości przyniesie rynek w najbliższym czasie.

Elektryki na które czekam Osobiście w 2020 roku

W chwili obecnej wybór w samochodach elektrycznych jest tak niewielki, że faktycznie traktowane są jak wynalazki, albo ciekawostki. Przesądzone jest jednak że koncerny motoryzacyjne wprowadzą elektryfikację przez wielką bramę do naszych garaży. Osobiście mogę powiedzieć że doznania z jazdy elektrykiem są naprawdę świetne – jednak satysfakcja jest mniejsza kiedy z pod świateł wyprzedzasz najnowsze Audi w „dziwnym” BMW i3. W elektrykach nie brakuje – mocy – brakuje mi tylko dźwięku V6 czy V8 – ale do tego czas przywyknąć i być może zaopatrzyć się w nagrania w stylu „The Best Of V8.” , które może zrekompensują ciszę silnika podczas jazdy.

Obecnie są samochody (zapowiedzi) które mają szansę na pojawienie się już w 2020. Te koncepty naprawdę wyglądają – poniżej krótka lista.

Audi e-Tron GT

Audi e-Tron GT - motoocena.pl
Audi e-Tron GT – motoocena.pl

Nowe Audi e-Tron GT kontynuuje nowy, elektryczny styl projektowania wprowadzony przez Audi już do modelu do e-Tron w wersji SUV i przenosi go na nadwozie w stylu Audi A7 – choć jest nieco niższy i szerszy (ma długość 4,96 m i szerokoś 1,96 mi wysokości 1,38 m). Nowy projekt wykorzystuje płytę podłogową Porsche Taycana – i utrzymuje tę samą linię dachu co Porsche, jednak jest to bez wątpienia Audi.
Na dzień dzisiejszy jest to koncepcja, ale przecieki mówią że jest już praktycznie gotowa do produkcji.

Peugeot e-208 Sport

Peugeot e-208 Sport - motoocena.pl
Peugeot e-208 Sport – motoocena.pl

O tym samochodzie pisaliśmy już wcześniej. Jest to zapowiedź nowej lini Francuskiego producenta, ten serię GTI ma zastąpić linią SPORT, która będzie w pełni elektrycznym pojazdem.

Konstrukcja zastosowana w peugeocie e-208 Sport będzie z pewnością wykorzystana przez koncern PSA w nowym OPLU Corsa. Czekamy na nowość od PSA już w 2020 r.

Seat Minimo

Seat Minimo - motooceny.pl
Seat Minimo – motooceny.pl

Seat Minimo (czy czegoś nam już nie przypomina), nowy samochód koncepcyjny w stylu Twizy – którego już znamy:-) . Seat twierdzi, że koncepcja małego całkowicie elektrycznego autka została opracowana, aby sprostać wyzwaniom związanym z „regulacjami dotyczącymi jazdy po mieście i emisji”.

Seat twierdzi, że Minimo powinien łączyć zalety motocykla z komfortem samochodu. Powinien wygodnie pomieścić dwie osoby, a przy długości zaledwie 2,5 metra i szerokości 1,24 Minimo może zmieścić się w naprawdę wąskich przestrzeniach parkingowych.

Skoda Enyaq

Skoda Enyaq - motoocena.pl
Skoda Enyaq – motoocena.pl

Pierwszym w pełni elektrycznym samochodem Skody będzie Citigo – ale w planach Skody jest kilka nowych projektów całkowicie elektrycznych. Samochód o orginalnej nazwie – charakterystycznej ostatnio dla Skody – Enyaq to czterodrzwiowy crossover – coupe, który pojawi się w 2021 r. Będzie to samochód który możecie zobaczyć na zdjęciu powyżej.

BMW i4

BMW i4 - motoocena.pl
BMW i4 – motoocena.pl

Po premierze BMW Seri 4 czas na zapowiedź modelu, który ma wprowadzić samochody BMW do bardziej masowego segmentu. Jeżeli uważałeś że i3 to bardziej wynalazek niż samochód, a BMW i8 był nieosiągalny (cena) to jest szansa że nowa i4 będzie w kręgu twoich zainteresowań, jeżeli tylko nie będzie przeszkadzał ci ogromny grill.
I4 w wersji sedan zastosowane zostaną dwa silniki elektryczne o zróżnicowanej mocy i zasięgu – podobnie jak w przypadku oferty TESLI

 

Czy zatem tak jak ja uważasz że jest na co czekać w 2020 r. ?

Najnowsze

McLaren F1

McLaren ujawnia malowanie Gulf Oil dla swojego samochodu 2021 Monaco GP F1

17 maja, 2021
VW Logo

Uwaga – VW Najbardziej zadłużoną firmą świata !

24 lipca, 2020

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji. CEO serwisu Camproad.

To musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji