Kategorie
Auto w firmie Finansowanie

Jak znaleźć tanią ofertę Leasingu ?

Tani Leasing ? Na rynku mamy wyjątkową sytuację. Z jednej strony sytuacja związana z Pandemią Covid-19, która powstrzymuje przedsiębiorców przed inwestycjami ,z drugiej strony historycznie tanie kredyty.

Czy to dobry moment na Leasing np. Samochodu ?

Zakup Samochodu

Jeżeli liczysz na nadzwyczajne obniżki cen samochodów, to prawdopodobnie się rozczarujesz. Polityka cenowa importerów nie jest dostosowana do obecnej, niewątpliwie trudnej sytuacji dealerów samochodów. Tym samym na razie nie widać na rynku , „super promocji”. Czy oznacza to że nie ma klientów w salonach ? Z całą pewnością ich ilość jest znacznie mniejsza niż kilkanaście tygodni temu – jednak z dnia na dzień widać ożywienie (czekamy na optymistyczne dane dot. rejestracji w Czerwcu).

Co z leasingiem ? Tutaj z pomocą przyszła decyzja RPP NBP o obniżeniu do historycznego poziomu stawek WIBOR na których opiera się, każda podstawa kredytu. Tym samym mimo, że firmy leasingowe nie obniżyły marż (swojego wynagrodzenia) to obniżenie WIBORU znacznie uatrakcyjniły ofertę Leasingu.

Jak zatem znaleźć tani Leasing ?

Jeżeli szukasz atrakcyjnej oferty samochodu – to najprawdopodobniej jest to mniej skomplikowane niż szukanie leasingu. W przypadku samochodów wizyta u dealera marki, lub np. wizyta na Otomoto czy dedykowanych platformach takich jak doLeasingu gdzie dodatkowo można negocjować cenę online – powinno załatwić sprawę. Pamiętajcie że na rynku zajdziecie jeszcze oferty z wyprzedaży rocznika 2019.

W przypadku ofert leasingu warto wiedzieć, że nie ma „cudów” ,a firmy leasingowe nie pracują charytatywnie. Pomimo niskiego WIBORU i atrakcyjnych marż na rynku – nie ma leasingu z sumą opłat 100% ! – Czy ty pożyczyłbyś kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy złotych bez oprocentowania ?
Dlaczego zatem firmy oferują Leasing 100%/101%. Mamy tutaj do czynienia z prostym zabiegiem w którym marża jest zazwyczaj schowana głęboko w cenie np. samochodu lub opłatach dodatkowych.

1. Pierwsza Rada – Jak znaleźć tani Leasing.
Zawsze analizuj oferty osobno – Cena AutaKoszt Leasingu Ubezpieczenie.
Leasing 100% nie jest atrakcyjny jeżeli, marża na aucie jest podniesiona o 5% – 10% czy 15% (to jest właśnie zarobek leasingu, który w normalnej ofercie byłby niższy – *obecne średnie marże to ok. 2,5 do 3,5%* )

2 Druga Rada – Jak znaleźć tani Leasing.
Porównuj kilka ofert leasingu – minimum dwie lub trzy – zanim zdecydujesz. Jeżeli nie masz czasu lub nie wiesz o co pytać warto skorzystać z gotowych rozwiązań takich jak np. Porównywarki Leasingowe Online. Jedną z nich jest po prostu porownywarkaleasigowa.pl

3. Rada Trzecia – Jak znaleźć tani Leasing.
Zwracaj uwagę na Tabele Opłat i Prowizji, Opłaty dodatkowe takie jak opłata za obce ubezpieczenie, rejestrację czy np. wysokość dodatkowego ubezpieczenia (np. GAP czy Życie) które często jest obowiązkowe – szczególnie w przypadku super atrakcyjnej oferty. Te opłaty pomimo niskiego procentowego kosztu, mogą mocno podrażać ofertę jeżeli dodamy wszystkie koszty dodatkowe.

>>Czytaj też: Leasing czy Kredyt <<

Czy zatem warto teraz kupić auto i wziąć Leasing ?

To decyzja indywidualna. Ja uważam że jeżeli ktoś myślał o zakupie samochodu, a odłożył decyzję w czasie z powodu niepewnej sytuacji  to warto teraz „odmrozić” swoją decyzję i zacząć szukać. Dobra oferta samochodu, plus tani obiektywnie leasing może równać się strzałem w dziesiątkę.

Najnowsze

McLaren F1

McLaren ujawnia malowanie Gulf Oil dla swojego samochodu 2021 Monaco GP F1

17 maja, 2021
VW Logo

Uwaga – VW Najbardziej zadłużoną firmą świata !

24 lipca, 2020

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji. CEO serwisu Camproad.

To musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji