Kategorie
Samochody Elektryczne Zapowiedzi

Skoda Enyaq – elektryczny Crossover premiera 1 września

Skoda ogłosiła, że ​​zaprezentuje Enyaq iV EV 1 września w Czeskiej Pradze. Czy koncepcja na filmie nie przypomina wam trochę – Lamborghini Urus ? 🙂

Pierwszy elektryczny crossover firmy będzie oparty na wszechstronnej platformie MEB Grupy Volkswagen i zostanie wprowadzony na rynek z różnymi konfiguracjami układu napędowego, które będą obejmować pięć poziomów mocy, trzy rozmiary akumulatorów oraz napęd na tylne i cztery koła.

W najbardziej oszczędnym wariancie czeski producent obiecuje zasięg do 500 km, mierzony w cyklu WLTP, a także szybkie ładowanie do 125 kW.

Może cię zainteresować>>>>Skoda Slavia czyli Roadster Scala

Skoda Enyaq – co wiemy

Jak wcześniej potwierdziła Skoda , model podstawowy zadebiutuje z akumulatorem 55 kWh, silnikiem montowanym z tyłu o mocy 146 KM i zasięgiem 340 km. Po nim pojawi się wariant 178 KM z akumulatorem 62 kWh i zasięgiem 390 km, podczas gdy ten, który przejedzie do 500 km, będzie wyposażony w silnik 201 KM i akumulator 82 kWh.

Ci, którzy chcą Enyaq iV z napędem na wszystkie koła, będą musieli wybrać między wersjami 262 KM i 302 KM, przy czym ta ostatnia będzie nosiła plakietkę RS. Oba modele będą wyposażone w ten sam akumulator 82 kWh i będą miały zasięg 460 km. Dzięki przemyślanemu opakowaniu, Enyaq iV ma podobną przestrzeń wewnętrzną do średniej wielkości crossovera Kodiaq, mimo że jest krótszy niż kompaktowa Octavia.

skoda enyaq
Oczekiwania
skoda enyaq
Prawdopodobna Rzeczywistość.

Pełne szczegóły dotyczące bezemisyjnego crossovera firmy zostaną ogłoszone za nieco ponad miesiąc.

SZUKASZ LEASINGU dla swojej Firmy ? 

Najnowsze

McLaren F1

McLaren ujawnia malowanie Gulf Oil dla swojego samochodu 2021 Monaco GP F1

17 maja, 2021
VW Logo

Uwaga – VW Najbardziej zadłużoną firmą świata !

24 lipca, 2020

To musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji