Kategorie
Moto testy

Skoda Superb – tańszy odpowiednik Audi A6 Avant ?

Skoda Superb Kombi – „Luksusowe” auto rodzinne w przystępnej Cenie ?

Kiedy Skoda Superb zadebiutowała na rynku, od razu została gorąco przyjęta. Mówiono o niej że jest to większy lepszy Passat ,a nawet coś więcej. Druga generacja tego samochodu została przyjęta jeszcze bardziej entuzjastycznie. Jej wielkość była niespotykana w swojej klasie i porównywalna chyba tylko z Audi A8 czy Mercedesem klasy S. Było to jednak nadal auto w klasie Audi A6 i to na dodatek Skoda.

Samochód odniósł niebywały sukces i nikt chyba nie zastanawiał się , czy po drugiej generacji (produkowana w latach 2008 – 2015) będzie trzecia, miłośnicy marki zastanawiali się raczej kiedy ?
Obecnie jesteśmy już jakiś czas po faceliftingu trzeciej generacji ,a dzisiaj przyjżymy się wersji Kobmi.

Luksus w Skodzie Superb Kombi, ma ciepłą kierownicę

Tak wiem to śmieszne ale podgrzewana kierownica rzuciła się naszej redakcyjnej koleżance w oczy kiedy wsiadła do modelu który testowaliśmy. Kiedyś takie dodatki były spotykane wyłącznie w VOLVO, Audi, Mercedesie i to za sporą dopłatą. Podczas zimowych przejazdów, wyskakując co chwila z auta, podgrzewana kierownica szybko staje się najlepszym kompanem bez którego nie warto wychodzić z domu. Jeśli miałbym doszukiwać się wad tego rozwiązania to byłby to zbyt długi okres podnoszenia się temperatury kierownicy.

Skoda Superb Combi
Skoda Superb Combi

Silnik To bardzo mocny punkt nowej SKODY

Nasz testowy egzemplarz to był 2.0 silnik Diesla. Dwulitrowy turbodiesel o mocy 188 koni mechanicznych dostarcza wystarczającej ilości mocy do napędu 4×4 z siedmiobiegową skrzynią biegów i podwójnym sprzęgłem.

Zaś, jeśli chodzi o moje bardziej subiektywne doświadczenia – wielkość tego kombi z całą pewnością jest przydatna nie tylko z racji mojego wzrostu, ale również tego, że idealnie sprawdza się w życiu rodzinnym. W przypadku ludzi o moim wzroście (192 cm) możliwość wygodnego rozciągnięcia się za kierownicą jest nieoceniona. To samo można powiedzieć o łatwości w zamontowaniu dwóch fotelików dziecięcych, co w przypadku innych samochodów typu kombi nie jest taka oczywista jakby się mogło wydawać. No i bagażnik którego wielkość pozwala zabrać naszą drugą połówkę na naprawdę długie zakupy do Galerii Handlowej. Tutaj jeżeli będzie problem z zaparkowaniem samochodu pomocne będą systemy wspomagające parkowanie.

Podsumowując ten samochód, trzeba powiedzieć że nie jest już taką rewolucją jak pierwsza czy druga generacja, jednak dalej jest to dobry wybór dla osób które szukają dużego kombi. Jeżeli Octavia jest dla ciebie za mała – Superb powinien być idealny. Czy jest to Audi A6 Avant w tańszej wersji ? Nie sądzę aby Skoda Superb odbierała klientów, bratu z pod czterech kręgów na masce.

Najnowsze

McLaren F1

McLaren ujawnia malowanie Gulf Oil dla swojego samochodu 2021 Monaco GP F1

17 maja, 2021
VW Logo

Uwaga – VW Najbardziej zadłużoną firmą świata !

24 lipca, 2020

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji. CEO serwisu Camproad.

To musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji