Kategorie
Moto testy

Spojrzenie na nowego FORDA KUGA

Ford Kuga trzeciej generacji wkracza do gry z konkurencją. Czy ma jakiekolwiek szanse ? Jak się zmienił ?

Spojrzenie na nowego Forda Kuga

Po poprzedniej – moim zdaniem mało udanej generacji, (co ma swoje potwierdzenie w wynikach sprzedaży na tle konkurencji), Ford postanowił powalczyć o ten najpopularniejszy segment rynku jakim są SUV-Y.

Ford Kuga 2020 - motooceny.pl
Ford Kuga 2020 – motooceny.pl

Nowa Kuga – Dynamiczne, Uniwersalne auto rodzinne ?

Jeżeli chodzi o wielkość samochodu – pierwsza generacja Kugi była niczym więcej niż Fordem Focusem na szczudłach, jednak już wtedy była powszechnie uważana za jeden z najgorętszych samochodów w swojej klasie i to klasie SUV. Pamiętam że trudno się było nie obejrzeć na ulicy za tym samochodem.

Druga generacja mocno oczekiwana, mnie osobiście rozczarowała. Okazało się jednocześnie, że samochodu, który wyglądała „jako tako” nie było wystarczające aby walczyć z obecną już na rynku konkurencją (m.in. Renault KADJAR, Toyota RAV4, VW TIGUAN).

Ford Kuga 2020 - motooceny.pl
Ford Kuga 2020 – motooceny.pl

Do trzech razy próba

Trzecia generacja to zupełnie nowa Kuga. Ford trafia do sprzedaży z różnymi układami napędowymi, w tym hybrydą plug-in po raz pierwszy. Nasz samochód testowy ma znany 2,0-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue Forda, ale z włączonym układem elektrycznym 48 V. Firma umieściła na bagażniku „hybrydową” plakietkę – pomimo tego, że jest to po prostu generator rozrusznika napędzany paskiem, który zmniejsza obciążenie silnika w sytuacjach wysokiego obciążenia – czyli co najwyżej łagodna hybryda.

Zawieszenie nowej Kugi jest naprawdę komfortowe. Bardzo dobrze wybiera nierówności i dziury.
Największą niedogodnością do której mógłbym się przyczepić są kubełkowe fotele Kugi w wersji Titanium.
Regulacja jest w górę i w dół, do przodu i do tyłu, a nawet z boku znajduje się pokrętło, aby zwiększyć podparcie lędźwiowe. Ale podstawa siedzeń jest prawie całkowicie płaska, usuwając wszelkiego rodzaju podparcia ud. Wpłynie to na komfort podczas dłuższych podróży.

Ogólnie rzecz biorąc, Ford wygląda dobrze – materiały wykończenia wnętrza wyglądają naprawdę nieźle, te tańsze tworzywa sztuczne Ford ukrył w dolnej środkowej konsoli i dolnej części drzwi. Wszystko, czego regularnie dotykasz, ma wysoką jakość, a deska rozdzielcza jest ułożona w logiczny, choć nieco nudny sposób.

Ford Kuga 2020 - motooceny.pl
Ford Kuga 2020 – motooceny.pl

Dla Kogo jest nowa Kuga ? – jeżeli jesteś miłośnikiem marki to oczywiste.
Jeżeli zastanawiałeś się do tej pory nad Toyota Rav4, Renault Koleos, VW Tiguan, Czy którymś SUVEM SKODY, a nie brałeś pod uwagę nieudanej drugiej generacji Forda Kuga – to właśnie powinieneś spojżeć na tą propozycję przychylnym okiem.

Ceny zaczynają się od 104 900 zł
Nasza MotoOcena to 7 na 10

Najnowsze

McLaren F1

McLaren ujawnia malowanie Gulf Oil dla swojego samochodu 2021 Monaco GP F1

17 maja, 2021
VW Logo

Uwaga – VW Najbardziej zadłużoną firmą świata !

24 lipca, 2020

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji. CEO serwisu Camproad.

To musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji