Kategorie
Samochody Elektryczne

Triggo Samochód Elektryczny z Polski w 2021

Triggo to nie jest samochód rodzinny, nie jest to SUV, ale nie takie było założenie. Polski startup chce pokonywać korki małym pojazdem elektrycznym i wejść do biznesu car sharing lub robot taxi – i teraz pokonał kolejną przeszkodę.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ >>> Twoja Tesla zarabia gdy ty siedzisz w domu / biurze

Co jakiś czas jak z kapelusza wyskakują projekty małych samochodów elektrycznych? Okazuje się że całkiem realny projekt, który ma szanse na wejście do masowej produkcji pochodzi z Polski. Firma Triggo wymyśliła tytułowy pojazd w odpowiedzi na problemy z korkami i brakiem miejsc parkingowych w centrach miast. Triggo ma zajmować tylko miejsce parkingowe dla dwukołowca – co według twórców stanowi około 20 procent normalnego samochodu.

Triggo Samochód Elektryczy z Polski

Jak dotąd niewiele szczegółów technicznych

Choć Polacy pracują nad swoim projektem od 2010 roku, to na razie znanych jest tylko kilka szczegółów technicznych. Oczywiste jest, że Triggo ma nie tylko w pełni elektryczny układ napędowy, ale także wymienne akumulatory i zmienną geometrię podwozia. Jeśli koła są „wysunięte”, poprawia to właściwości jezdne – jest to tryb dla nieco wyższych prędkości. Z drugiej strony, jeśli koła znajdują się wewnątrz, Triggo jedzie wolno i zajmuje niewiele miejsca – na przykład podczas parkowania lub w ruchu typu stop and go w centrach miast. Istnieje również system sterowania drive-by-wire. Pełna digitalizacja napędu jest przystosowana do instalacji funkcji autonomicznej jazdy.

W tym miejscu pojawia się model biznesowy. Z czterokołowcem Polacy nie patrzą na rynek samochodów klasycznych, ale na inne koncepcje mobilności. Na początek powinno to być wspólne korzystanie z samochodu. Triggo planuje później zintegrować samochód z flotą Robotaxi. Marka uważa, że ​​pandemia COVID-19, przede wszystkim, może zwiększyć popyt na takie koncepcje: – Może się okazać, że rośnie niechęć użytkowników do transportu publicznego jako miejsca o wysokim ryzyku infekcji – powiedział w jednym z wywiadów Rafał Budweil, prezes i założyciel Triggo SA

Triggo Samochód Elektryczy z Polski

Rozpoczęcie produkcji planowane jest na 2021 rok

Auto jest obecnie przygotowywane do procesu zatwierdzania i znajduje się na etapie przedprodukcyjnym. W 2021 roku Triggo planuje rozpocząć masową produkcję „malucha”. Planu obejmują sprzedaż samochodu na całym świecie, wstępne rozmowy z dystrybutorami już trwają. Firma może sobie również wyobrazić przekazanie swojego projektu jako licencji innym producentom czterech i dwukołowych.

Triggo twierdzi, że jego własna koncepcja jest chroniona przez „międzynarodowe patenty”, jednak wydaje się na pierwszy rzut oka że pojazd elektryczny nie jest wyjątkowy. Podobne pomysły widziano kilkakrotnie, zwłaszcza w Japonii.

Z pewnością Triggo nie jest REWOLUCJĄ, ale kto wie może Polakom uda się zarazić koncepcją małego elektryka cały swiat. Wierzę w Was i Życzę Powodzenia !!!

>> ZOBACZ CENY TESLI >> Tutaj <<

JAK WYGLĄDA W RUCHU ?

Najnowsze

McLaren F1

McLaren ujawnia malowanie Gulf Oil dla swojego samochodu 2021 Monaco GP F1

17 maja, 2021
VW Logo

Uwaga – VW Najbardziej zadłużoną firmą świata !

24 lipca, 2020

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji. CEO serwisu Camproad.

To musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji