Kategorie
Aktualności Samochody Elektryczne Zapowiedzi

Wiemy kiedy będzie pierwsze Lamborghini w pełni elektryczne.

Wszystkie samochody legendarnej marki Lamborghini będą hybrydowe do końca 2024 r. – ale ikona supersamochodu nie będzie miała w pełni elektrycznego samochodu co najmniej do 2025 r.

  • Lamborghini wyda 1,5 miliarda euro w ciągu 4 lat na nowy program elektryfikacji
  • Istniejące modele przejdą na benzynowo-elektryczne układy napędowe od 2023 roku
  • Wszystkie obecne samochody – Huracan, Aventador i Urus – mają być hybrydowe dopiero do końca 2024 roku
  • Pierwsze w pełni elektryczne Lambo pojawi się dopiero w drugiej połowie dekady
  • Rozwój i wprowadzenie na rynek nowych 12-cylindrowych modeli zakończy się w przyszłym roku

Elektryczny Lamborghini – Tak ale najpierw rozwijamy silnik V12. Ta deklaracja ucieszyła miłośników marki.

Producent supersamochodów Lamborghini to kolejna marka motoryzacyjna, która przedstawia, w jaki sposób przejdzie w przyszłości na bardziej ekologiczne pojazdy, obiecując elektryzować obecną gamę modeli do końca 2024 roku.

Powracający szef Stephan Winkelmann ogłosił dzisiaj, że kultowa marka zainwestuje 1,5 miliarda euro w ciągu najbliższych czterech latach, w które wszystkie samochody w jej składzie przejdą na benzynowo-elektryczne hybrydowe układy napędowe.

Jednak w przeciwieństwie do rywala Ferrari, Lamborghini nie ma jeszcze 100% potwierdzenia, kiedy będzie sprzedawać swój pierwszy w pełni elektryczny pojazd – i zobowiązał się do dalszego rozwoju swojego silnika V12 do 2022 r., w tym do wprowadzenia dwóch nowych modeli w tym roku.

Lamborghini Aventador SVJ Roadster
Lamborghini Aventador SVJ Roadster

Ferrari potwierdziło w zeszłym miesiącu , że zaprezentuje swój pierwszy całkowicie elektryczny pojazd w 2025 roku w ramach odchodzenia od silnika spalinowego.

Lamborghini prezentuje bardziej ostrożne podejście, wyznaczając ostateczny termin na „drugą część dekady”.

W międzyczasie poszeży obecną gamę modeli – obejmującą samochody sportowe Huracan i Aventador oraz SUV Urus – o hybrydowe układy napędowe, począwszy od 2023 r., Wszystkie trzy samochody będą sprzedawane wyłącznie jako hybrydy do końca 2024 r.

Lamborghini ma nadzieję, że do początku 2025 r. Zmniejszy emisję dwutlenku węgla w swoich nowych pojazdach o 50 procent.

Lamborghini zawsze było synonimem wybitnej wiedzy technologicznej w zakresie budowy silników – czym zatem będzie silnik elektryczny ?

Stephan Winkelmann
Powracający dyrektor generalny Stephan Winkelmann, który opuścił firmę w 2016 r., Ale teraz wrócił do steru, potwierdził, że SUV Urus (na zdjęciu) będzie hybrydowy do końca 2024 r.

Winkelmann dodał, że ogromna inwestycja firmy w przejście na elektryfikację obejmie również rozwój innych technologii i zwiększone wykorzystanie lekkich materiałów z włókna węglowego w celu skompensowania przyrostu masy wynikającego z używania akumulatorów pokładowych.  

„Pierwszy w pełni elektryczny samochód, który pojawi się po 2025 roku, będzie całkowicie nowym modelem, prawdopodobnie z czterema siedzeniami”

 „Plan elektryfikacji Lamborghini to nowo wytyczony kurs, niezbędny w kontekście radykalnie zmieniającego się świata, w którym chcemy wnieść swój wkład poprzez dalsze zmniejszanie wpływu na środowisko poprzez konkretne projekty. 

„Lamborghini zawsze było synonimem wybitnej wiedzy technologicznej w zakresie budowy silników o wyjątkowych osiągach: to zaangażowanie będzie nadal absolutnym priorytetem naszej trajektorii innowacji. 

zasugerował Stephan Winkelmann
Elektryczne Lamborgihi

Decyzja Lamborghini zapadła, gdy rządy na całym świecie zaczęły proponować kolejne terminy wycofywania nowych samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, aby osiągnąć cele klimatyczne. Niektórzy twierdzą, że prawdziwa motoryzacja skończy się z ostatnim wyprodukowanym silnikiem spalinowym. Ja jednak mam nadzieję że to nowy początek.

A wy jak sądzicie ?

Najnowsze

McLaren F1

McLaren ujawnia malowanie Gulf Oil dla swojego samochodu 2021 Monaco GP F1

17 maja, 2021
VW Logo

Uwaga – VW Najbardziej zadłużoną firmą świata !

24 lipca, 2020

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji. CEO serwisu Camproad.

To musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji